Školní družina

 

 

Výlet do Žlebů

 

výlet žleby šd.jpgV pondělí 19. června se první oddělení školní družiny vydalo na družinový výlet. Motoráček odstartoval jeho zábavné počínání při cestě do Žlebů, kde účastníci navštívili oboru a nádvoří zámku. V oboře viděli krásné bílé jeleny, kteří jsou v dnešních dobách opravdu vzácní. Nad hlavami jim také proletěla spousta zajímavých dravců, jako například sup Danny, havran Luky a i překrásná sova pálená.  Obora jim umožnila nahlédnout nejen do života dravců, ale i srnců, daňků, muflonů nebo lišek. „Celý výlet se opravdu vydařil, jen sluníčko bychom chtěli poprosit, ať nám na příštím výletě tolik nehřeje,“ poznamenala vychovatelka Kristýna Zelená.

 

Druhé přespávání ve školní družině 

IMG_20170609_182445.jpg9.června  se uskutečnil druhý termín přespávání ve školní družině opět pod vedením slečny vychovatelky Zelené. Druhé nocování neslo téma: Tajuplný svět zvířat. Naše družina se přeměnila v říši zvířat. Všude kam naše oči pohlédly, byla zvířata, od tygrů, přes psy, gorily, žáby, prasata až po chameleony. Účastníci si zkusili, jak těžkou práci mají ošetřovatelé v ZOO, zkusili rozdělit zvířata do oblastí, kam patří: farma, ZOO, džungle, domácí zvířata. Celý večer ukončila oblíbená hra na zvířecí dialogy. Následovala diskotéka a pořádné tancování! Do spacáků všichni ulehli v ranních hodinách. Děti strávily skvělou noc!   Rodičům děkujeme za výborné pochoutky. 

 

První přespávání ve školní družině

 

ŠD přespávání.jpgV květnu se uskutečnila dětmi vysněná akce. Vytoužené spaní ve školní družině pod vedením slečny vychovatelky Zelené. První nocování v družině neslo pravěké téma Nahlédnutí do světa oživlých zkamenělin. Prostory školní družiny byly opravdu jako v pravěké jeskyni! Účastníci si zkusili, jakou práci mají archeologové, zjistili, jací dinosauři existovali a proč vymřeli, zkusili si zapálit pravěký oheň jako správní pravěcí lidé a spoustu dalších aktivit. V pozdních hodinách prostorami školní družiny zazněly různorodé melodie písní, zkrátka ta správná diskotéka. Do spacáků ulehli v neuvěřitelnou hodinu, o půl jedné ráno. Prostě úžasný zážitek.

 

Kolíčky pro maminky a rybky

 

rybky v šd.jpgDěti ve školní družině se věnují vytváření. Tvoří téměř pokaždé, kdy mají volnou chvilku. 30. května chtěly udělat radost maminkám a vytvořily krásné ozdobné kolíčky, aby se maminkám lépe věšelo prádlo. Na kolíčkách se objevovaly opravdu různorodé obrázky- tolik oblíbené Angry Birds, Mario, auta, koníci, zmrzlinky a další krásné nápady, které svědčí o tom, že dětské fantazii se meze nekladou. Také děti vytvořily krásné rybičky. Rybky byly různorodé, některé plavaly v hejnech, některé byly natolik výjimečné, že byly osamocené. Pod dětskýma rukama vznikly opravdu povedené výtvory. 

 

 

Rozloučení se školním rokem

karneval šd.jpgUteklo to jako voda a je tu opět konec školního roku. Pro děti určitě příležitost k oslavě. Žáci druhého oddělení s paní vychovatelkou Alenou Horkou uspořádali party v maskách. Tentokrát byly masky zaměřené na různá řemesla. Na tanečním parketu se proháněly kuchaři, lékařky, servírka, letuška a jiné zajímavé masky. Kromě tance děti také soutěžily a hrály různé zábavné hry. Všichni si to náležitě užili a teď už se těší na prázdniny.

 

 

Den dětí

den dětí šd.jpgVe čtvrtek 1. června děti ve školní družině společně oslavily Mezinárodní den dětí. Oslava započala nezvyklým obědem ve školní jídelně, následovala návštěva dětského hřiště, na kterém se konala řada soutěží. Objevily se zde například: vyjmenování dnů v týdnů, nejvyšší skok na trampolíně, počítání z dřevíček, vytáhnutí otázky z tajuplné sklenice, pět dřepů, píseň, hod do bubáka, běh na 50 m a spousta dalších. Každý zúčastněný získal sladké odměny, magnetky a medaili ku vzpomínce na tento den s mottem: „Užívej každého dne, kdy jsi dítětem“, program pro žáky připravila paní vychovatelka Kristýna Zelená. Celý den se opravdu podařil a děti odcházely s úsměvem na tváři.

 

 

Děti a zmrzlina

zmrzlina v šd.jpgV teplých dnech si děti rády osvěží své jazýčky dobrou zmrzlinou. Může se ale stát, že i v červnu je potká ošklivé počasí, kdy zmrzka není nejlepším nápadem. Proto si vytvořily svou vlastní cukrárnu „U Prvňáků“. Povídaly si o tom, jaké zmrzliny jsou jejich nejoblíbenější, jaké by byly úplně nejlepší- jako například:kokosová, svíčková, žirafová a další ojedinělé typy. Nezapomněly však ani na nanuky. Posuďte sami, která cukrárna je lepší, zda ta opravdová, a nebo ta jejich. 

 

 Na hřišti

 

návštěva hřiště.jpgHřiště je dětmi velmi oblíbené, a proto v příjemných jarních teplotách rády hrají různé hry právě venku na dětském hřišti. Užívají si prolézaček a kolotočů, které jim hřiště nabízí. Důležité je klást důraz na bezpečnost, aby si děti pořádně tato odpoledne užily. 

 

 

 

Halloween ve školní družině

šd ha.jpgMěsíc říjen děti z 1. oddělení ŠD strávily v duchu Halloweenu.  Poslední den před podzimními prázdninami byla uspořádána halloweenská  besídka.  Děti pod vedením paní vychovatelky Kristýny Zelené si připravily krátký program a připravily nádhernou výzdobu učebny. Názvy pamlsků se nesly v duchu halloweenu, jako například extrémně pukavý popcorn, krvavý punč s upadlou rukou Pana Zombíka, či třeba jablíčka napadená „červy“. Děti se ničeho nezalekly a tuto besídku si spolu se svými rodiči užily . 

 

šd ha.jpgšd hal.jpgšd halll.jpgšd hallo.jpg

 

Ukázka výcviku psů 

psi.jpgPondělí 11. 10. 2016 bylo trochu jiné, než ostatní. Na dětském hřišti na děti čekal pan Krupička se svým krásným psem. Předvedl jim ukázku základní poslušnosti pejsků. Humornou formou seznámil děti s povely a ukázal jim jak s pejsky zacházet. Děti mohly přinést nějaké pamlsky a také, kdo se nebál ,mohl sám pejskovi něco dobrého dát. Všichni byli odvážní a tak se měl Any  dobře. Dostal samé dobré věci.  Bylo to moc příjemné odpoledne.  

 

 

 

Karneval ve školní družině 

 

Ve středu 24. 2. 2016 se v naší družině opět konal karneval masek. Jako každý rok, i letos se na něj děti velice těšily a pečlivě se na něj připravovaly. Odpoledne plné tance a soutěží rychle ubíhalo a než děti stihly sníst všechno občerstvení, byl konec. Příjemně unavené pak odcházely s rodiči domů. 

šd kar 0.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pyžamová párty ve školní družině

V pondělí 22. 6. 2015 se v naší školní družině konala nová akce Pyžamová párty. Děti se převlékly do pyžámek a soutěžily o zajímavé ceny. Nechyběl tanec a písničky z pohádek. Dětem se akce líbila.

 

 

Muzeum

Dne 20. 5. 2015 navštívili žáci 1. ročníku se školní družinou Muzeum v Čáslavi. Žáci se mohli podívat na historický nábytek, představit si život na venkově v minulém století, jak naši předkové žili a prohlédnout si téměř 1000 přírodnin z celého světa. Všem dětem se akce velmi líbila.

 

 

 

 

 

 

Karneval ve školní družině 

Ve čtvrtek 19. 2. 2015 se v naší školní družině konal tradiční karneval masek. Jako každý rok se děti nemohly dočkat, až se promění ve své oblíbené postavy z Večerníčků nebo filmů. Opět nechyběly soutěže a tanec. Děti se uvolnily a odreagovaly od školní práce.

 

 

 

 

 

Vánoční besídka 

 

Na konci prosince se uskutečnily ve školní družině besídky. Děti si pod vedením paní vychovatelek připravily pásma koled, básniček i vyprávění o zimě. Vyzkoušely si vánoční tradice, krájení jablíček. Děti z prvních tříd udělaly perníčky k pečení a velmi pěkně je ozdobily. Nechybělo ani malé občerstvení - děti si přinesly upečené cukroví od svých maminek.

 

 

 

Setkání s kouzelníkem

V úterý 14. 10. 2014 se konalo v naší školní družině kouzelnické představení. Bylo to odpoledne plné napětí, kouzlo střídalo kouzlo a čas rychle utíkal. Nejvíce se dětem líbilo, když mohly asistovat a kouzlit společně s kouzelníkem.

 

 

Závěr školního roku

Závěrem školního roku paní vychovatelky Miřacká a Horká uspořádaly pro děti soutěžní a diskotékové odpoledne. Odpoledne bylo spojeno i s vyhodnocením nejlepších kostýmů a s malým pohoštěním. 

 

 

 

 

 

Karneval

I v letošním školním roce jsme navázali na karnevalovou tradici. Děti s rodiči vymýšlely, vyráběly a půjčovaly zajímavé kostýmy. Výsledek stál za to. Podívejte na fotografie. 

  

Karneval ve školní družině

Karneval 12 004.jpg
Tak jako každý rok i letos počátkem března se konal v družině karneval. Děti si přinesly z domova zajímavé masky. Kromě přehlídky masek si paní vychovatelky Miřacká a Horká připravily pro děti zajímavé hry. Součástí karnevalu byly i soutěže a diskotéka. Tato akce má každoročně u dětí velký úspěch.
Karneval měly také děti ze třetích a čtvrtých tříd v rámci zájmového kroužku. Paní vychovatelka Rumanová vymyslela pro děti humorné soutěže, kterými vyplnila karnevalový rej masek.

 

Karneval 12 001.jpgKarneval 12 005.jpgKarneval 12 003.jpgKarneval 12 022.jpg

P1010012.jpgP1010025.jpgP1010037.jpgP1010022[1].jpg

Vánoční besídky ve školní družině

Vánoce 001.jpg
Na konci prosince se uskutečnily ve školní družině besídky. Děti si pod vedením paní vychovatelek Horké a Miřacké připravily pásma koled, básniček i vyprávění o zimě. Vyzkoušely si vánoční tradice, krájení jablíček. Děti z prvních tříd udělaly perníčky k pečení a velmi pěkně je ozdobily. Nechybělo ani malé občerstvení - děti si přinesly upečené cukroví od svých maminek.

 

 

CIMG0952.jpgCIMG0953.jpgCIMG0949.jpgVánoce 002.jpg

Družináček

Děti ve školní družině tvoří pod vedením paní vychovatelek Miřacké a Horké družinový občasník - Družináček. Časopis z jara 2011 je v příloze.

Časopis[1].doc

Akvárium

Snímek 014.jpg
Protože nemůžeme mít ve družině živá zvířata, vyrobili jsme si krásné velké akvárium z krabice. Prohánějí se nám v něm rybičky různých velikostí, tvarů a hlavně barev. Nechybí ani vodní želvičky, šnek, a krab. Práce se nám povedla a máme z ní radost.

 

 

 

Snímek 012.jpgSnímek 013.jpgSnímek 011.jpgSnímek 014[1].jpg

Karneval

k p 0.jpg
V únoru ožila naše školní družina opět karnevalovými maskami. Paní vychovatelky Alena Horká a Ida Miřacká připravily pro děti pestrý program. Letos se sešlo hodně pirátů, princezen, vojáků, kouzelníků a také nás navštívil Ozák z televizního seriálu. Atmosféra byla příjemná, děti si zasoutěžily, zatancovaly a pořádně se vyřádily. Stejný nápad měla i paní vychovatelka Petra Rumanová, která zorganizovala maškarní rej s třeťáky a čtvrťáky.

 

k petra.jpgkp1.jpgkp2.jpgkp3.jpg

Snímek 003.jpgSnímek 004.jpgSnímek 008.jpgSnímek 009.jpg

Pexesový král

100_1784.jpg
Mezi vyráběním a nacvičováním vánočního pásma básniček a koled jsme uspořádali soutěž ve stolní hře Pexeso. Tři družstva hráčů se utkala v jednom kole a ten, kdo vyhrál, postoupil do hry o titul Pexesový král.
Byl to Matěj Duda, Matěj Hudec a Pavel Miláček. Po napínavé hře zvítězil Matěj Hudec, který získal královskou korunu, lízátko a pěknou propisovačku. Vítězovi všichni poblahopřáli.

Školní družina ve vánočním kabátku

100_1787.jpg
Jako každý rok, tak i letos, vyrábíme ve školní družině spoustu vánočních ozdob a dekorací, které nám zdobí vnitřní prostory. Některé výrobky si odnášíme také domů. Šikovní prvňáčci vystřihovali pěkné stromečky do oken, druháci pekli a zdobili perníčky. Všichni už se těší na besídku, kde si na nich pochutnají.

Projekt Čáslaváček

100_1765.jpg
V rámci projektu ČÁSLAVÁČEK jsme využili pěkného počasí a zastavili se při procházce u některých památných míst našeho města.

 

100_1763.jpg100_1766.jpg

Malí stavitelé

100_1776.jpg
Na volbu povolání máme sice ještě dost času, ale už teď se mezi námi najdou malí architekti, kteří z kostek dokáží postavit zajímavé stavby.

Koláž ze semen

100_1771.jpg
Namalovat obrázek pastelovými barvami je jednoduché. Vytvořit ho však z různých semínek zatlačených do modelíny, to už dá více práce. Naše fantazie pracovala na plné obrátky a obrázky se povedly.

Den dětí ve školní družině

šd 1.jpg
Jako každoročně si paní vychovatelky připravily pro děti oslavy Dne dětí. Děti si zahrály soutěže, zatancovaly si i zacvičily s obručemi. Za vzorné soutěžení dostaly sladkou odměnu. Den dětí ukončily diskotékou.

100_1631.jpg
Na konci února se konal v naší družně maškarní karneval pro děti. Karneval je tradiční akcí, kterou školní družina pro děti pořádá. I tentokrát se sešly zajímavé masky. Na tanečním parketu nechyběly krásné princezny, víly, vodník, kouzelníci, mušketýři, vojáci, policisté a spousta dalších zajímavých postaviček.
Děti si na karnevalu pěkně zatančily, zasoutěžily a pořádně se vyřádily. Už teď se těší na ten příští.

100_1628.jpg100_1632.jpg

 

 

 

Vánoční výzdoba

100_1537.jpg
K vánoční výzdobě určitě patří také různé svíčky a svícny. Když jsou i vlastnoručně vyrobené, je příjemný prožitek o to lepší. Vyrobili jsme si svícny z keramické samotvrdnoucí hmoty, ve tvaru stromečku nebo hvězdičky. Můžete posoudit, jak se nám povedly.
Z papíru jsme si vystříhali jablíčko, svíce a stromečky. Ty zase uvidíte, jak zdobí okna naší školní družiny.

 

 

100_1542.jpg100_1547.jpg100_1544.jpg100_1528.jpg

Kouzelná rybka

100_1533.jpg
Kouzelné rybičky se sice objevují jen v pohádkách, ale my jsme si vyrobili podle pohádky každý svoji. Uvidíme, jestli nám přinese štěstí.

Jak jsme se obvazovali

100_1140.jpg
V rámci společenskovědní zájmové činnosti jsme si připomněli některá pravidla první pomoci při úrazech. Navzájem jsme si obvazovali ránu na hlavě, poraněné koleno, loket, říznutý palec, vyzkoušeli si provizorní dlahu na zlomené noze a další .Byli jsme však rádi, že to bylo jenom jako, a doufáme, že nic nebudeme doopravdy potřebovat.

Sportovní vyžití

100_1131.jpg
Když je pěkné počasí a dostatek času, nejraději trávíme odpoledne na dětském hřišti.To se vybíjí energie nejlépe.

BIO potraviny

100_1119.jpg
Do ŠD jsme si měli přinést nějaký BIO výrobek. Povídali jsme si o ekologickém zemědělství, řekli jsme si rozdíly mezi normálními potravinami a těmi s označením BIO, o různých kozích a ovčích farmách a spoustu dalších věcí. Naše povídání jsme zakončili dobrou BIO svačinkou. Jogurty, ovocné tyčinky, sušenky, mléčné nápoje, paštiky, atd. nám opravdu moc chutnaly.

Karneval

PICT0095[2].jpg
V pondělí 9. března se v 2. oddělení naší družiny uskutečnil maškarní karneval. Hned po obědě se děti převlékly do krásných a nápaditých masek a tančily a soutěžily s velkým nasazením. Karneval se opět vyvedl a děti už se těší na ten příští.

Letadlo

PICT0039.jpg
Polytechnické stavebnice patří k nejoblíbenějším stavebnicím kluků i děvčat. Při zájmové individuální činnosti dokáží postavit spoustu zajímavých staveb.
Toto velké letadlo postavil Lubor Šteiner a Roman Halaxa.

Indiánská vesnice

PICT0041.jpg
Ruličky od papírových útěrek a toaletních papírů se dají využít různě. My jsme z nich tentokrát vytvořili celou indiánskou vesnici. Nechyběl ani pořádný totem. Vesnici máme vystavenou v herně a často si s ní hrajeme a různě přestavujeme.

Vánoční besídka

PICT0916.JPG
Předposlední den ve škole před vánočními prázdninami si děti udělaly hezké odpoledne. Připravily si pohoštění, paní vychovatelka Horká jim uvařila čaj. Děti přednesly vánoční básničky a koledy, které nacvičovaly už od konce listopadu. Přišla se podívat také paní zástupkyně, a tak byla tréma veliká. Besídka se povedla. Pak už se všichni s chutí pustili do připravených dobrot.

Vánoční pečení

PICT0880.JPG
Nejkrásnější svátky v roce už jsou téměř za dveřmi, maminky uklízejí a pečou, a tak si děti v družině také chtěly něco sami napéct. Paní vychovatelka vypracovala voňavé těsto, přivezla plechy, vykrajovátka a váleček. Pak už se děti mohly dát do práce. Moc je to bavilo, a tak byly plechy rychle plné. Po upečení čekala děti další příjemná práce - zdobení sněhovou polevou. Každý si ozdobil pár perníčků a vystavil před sebe. Se svými výtvory byly děti spokojené a nemohou se dočkat, až je sní. Za rok budou určitě péct také.

Pozorujeme zvířata

Družina 017.jpg
V měsíci listopadu jsme s dětmi 1. oddělení navštívili zverimex na Čeplově.
Děti se seznámily s životem vystavených zvířat a jejich životosprávou.
Pracovnice prodejny dětem velmi hezky přiblížily péči o jednotlivé druhy zvířat.

Větrné mlýny

PICT0816.jpg
Při tvorbě těchto obrázků jsme využili čtyři výtvarné techniky najednou. Otiskování listů, vystřihování, nalepování a skládání větrníku. Práce nás bavila a povedla se. Větrníky nám zdobí šatnu.

Dřevěné stavebnice

PICT0820.jpg
Stačilo pár kousků obarvených dřívek a na stolech se začaly objevovat zajímavé obrázky. Fantazie pracovala na plné obrátky. Každý se snažil vytvořit něco zajímavého. Své výtvory jsme si navzájem prohlédli a ohodnotili. Všechny se nám moc líbily.

Týden knihoven

PICT0824.jpg
U příležitosti TÝDNE KNIHOVEN, který probíhal od 6.10. do 10.10.jsme si vytvořili v družině malou výstavku knih. Kdo chtěl, přinesl si z domova svou oblíbenou knihu a ostatním dětem ji představil. Přečetl i krátkou ukázku. Také jsme se dozvěděli, kdo už do knihovny chodí a kdo o tom teprve uvažuje.

Zdravý pohyb

100_0436.jpg
Příjemné jarní počasí trávíme co nejčastěji venku. Na dětském hřišti vždy vybijeme přebytečnou energii a příjemně se odreagujeme.

Polní rostliny

100_0445.jpg
Při vycházce do jarní přírody jsme obdivovali spousty krásných rostlinek a mrzelo nás, že nevíme, jak se některé jmenují. Proto jsme si vzali na pomoc různé atlasy rostlin a v rámci přípravy na vyučování, jsme si neznámé rostliny určovali. Některé máme vystavené i s jejich názvy v herně.

Vláček Družináček

100_0444.jpg
Prázdniny se rychle blíží a někteří z nás se jich už nemohou dočkat. Aby nám ten čas rychleji utekl, vyrobili jsme si z papírových krabiček VLÁČEK DRUŽINÁČEK, který nás poveze za dobrodružstvím.

Karneval

PICT0742.jpg
V pondělí 25. února se konal v naší družně maškarní karneval pro děti. Dlouho předem děti vymýšlely, za co půjdou. Pečlivě za pomoci maminek masky vytvořily. Na tanečním parketu nechyběly krásné princezny, víly, vodník, kouzelníci, mušketýři, vojáci, policisté a spousta dalších zajímavých masek.
Děti si na karnevalu pěkně zatančily, zasoutěžily a pořádně se vyřádily. Už teď se těší na ten příští.

 

PICT0730.jpgPICT0742[1].jpgPICT0746.jpgPICT0723.jpg

Zvony a zvonky

PICT0709.jpg
Na kroužku DOVEDNÉ RUČIČKY jsme vyráběli z keramických květináčků zvonečky. Každý podle své fantazie nabarvil květináč temperovými barvami a přidělal šňůrku na zavěšení se srdíčkem zvonku. To byla nejnáročnější práce. Paní vychovatelka Horká nám pomohla a nakonec nastříkala zvonky bezbarvým lakem, aby se nesmývala barva. Práce se nám zdařila.

Vycházka do Vodrant

PICT0698.jpg
Bylo krásné lednové odpoledne, sluníčko svítilo jako na jaře a tak jsme se vydali na přírodovědnou vycházku do lesoparku Vodranty. Při cestě jsme si zopakovali rozdíly mezi listnatými a jehličnatými stromy, ukázali jsme si mechy a lišejníky, nasbírali spoustu přírodnin a pozorovali zvěř a ptactvo.Na příhodném místě jsme se také pěkně proběhli a spokojeně jsme se vraceli do družiny.
Udělali jsme si výstavku sebraných přírodnin.

Krmítka

PICT0694_00.jpg
Zpěv ptáčků máme všichni rádi, proto jim v zimě pomáháme, aby přežili to nepříznivé období.My ve školní družině mít opravdové krmítko nemůžeme, tak jsme si vyrobili alespoň papírové i s ptáčky.

Mikulášská nadílka

PICT0650.jpg
Napětí, zvědavost, ale také trochu strach. Takové byly pocity asi většiny dětí ve středu 5. 12. 2007 .
Ve školní družině nás navštívil Mikuláš a čert. Mikuláš hodné děti pochválil, nadělil nějakou sladkost a čert přečetl prohřešky dětí z „Knihy hříchů“. Všechny děti řekly pěknou básničku nebo zazpívaly písničku. I když se jim hlásky trochu chvěly, přesto se to Mikulášovi a čertovi líbilo. Za rok prý přijdou zas.

 

 

 

PICT0649.jpgPICT0650[1].jpgPICT0652.jpgPICT0657.jpg

DÁREČKY

100_0326.jpg
Vánoce se kvapem blíží a velmi se na ně těšíme. Stejně jako maminky, máme také mnoho práce. Vyrábíme různé vánoční dekorace, ozdobičky a také malé dárečky pro rodiče. Přitom všem musíme také stihnout nacvičovat pásmo básniček a koled na naši malou besídku.

TANCUJ, TANCUJ, …..

100_0329.jpg
Plesová sezóna sice teprve nastane, ale my rádi tancujeme kdykoli. Jakmile uslyšíme pěknou muziku, už se kroutíme do rytmu. Je to výborná relaxace po dopoledním vyučování a když nemůžeme právě ven.

ČÁSLAVÁČEK

100_0318.jpg
Každý člověk by měl znát své rodné místo.V rámci projektu ČÁSLAVÁČEK, který realizujeme i v tomto školním roce 2007/2008, ho poznáváme také my. Na vycházkách se seznamujeme s názvy ulic, postupně navštěvujeme historické památky města a také si připomeneme významné osobnosti, které se v Čáslavi v minulosti narodily.

Podzim

100_0252[1].jpg
Nastal podzim a nejen v přírodě. V naší družině je to také vidět. Vyrobili jsme krásné ježečky s ovocem a při skupinové práci děti namalovaly velké podzimní obrazy na výzdobu šatny a chodby.
Od října bude zahájena činnost kroužku DOVEDNÉ RUČIČKY, kde nás čeká další zajímavá práce.

Zahájení školního roku

100_0251.jpg
Do naší školní družiny přibyli 3. září noví prvňáčci.Je jich 26 a jsou to moc šikovné děti. Společně se třeťáky tvoří jedno oddělení ŠD. Ve druhém jsou žáci 2. ,3. , a 4. tříd. Děti se mezi sebou velmi rychle seznámily a brzy nebylo poznat, kdo je tu poprvé.
První týden školy nám moc sluníčka nedopřál, a tak došlo na činnosti v herně.Četli jsme pohádky, stavěli ze stavebnic, hráli různé hry, malovali a vyráběli. Jakmile se ukázalo sluníčko, vyrazili jsme všichni na nové dětské hřiště v blízkosti MŠ.
Když je málo času, využíváme prostor před ŠD, kde se také můžeme proběhnout.

100_0249.jpg100_0252.jpgFoto ŠD 006.jpgFoto ŠD 005.jpg

Mezinárodní den dětí

Družina 026.jpg
Školní družina uspořádala pro děti k MDD karnevalový rej.
Zábavné odpoledne probíhalo ve středu 30. května, bylo plné soutěží, her, sladkých odměn a nechyběla ani diskotéka.
Své kostýmy a masky si děti pečlivě připravily. Byly zde princezny, motýl Emanuel, čaroděj, kouzelník, pirát, rytíř, čarodějnice a mnoho dalších pohádkových postav.

 

 

Družina 001.jpgDružina 009.jpgDružina 023.jpgDružina 024.jpg

Výstava Plyšáčků

1 v[1].jpg
Děti z 1. oddělení si přinesly do družiny svoji nejmilejší plyšovou hračku a uspořádaly si výstavku. Ta se jim natolik líbila, že budou dále pokračovat a to výstavkou pro děvčata – panenek a pro chlapce technikou – auta, letadla…..
Všichni se aktivně zapojily do zájmových činností, které družina pořádá. Rádi pracují s papírem formou malování i ručních prací.

 

 

2[8].jpg3[7].jpg8 v.jpg5 v.jpg

Česky English

Vyhledat v textu

26. 5. Filip

Zítra: Valdemar

 Recyklohraní - výchova k ochraně prostředí

Scan10026.jpgKolik knížek (nepočítáme učební texty) přečteš za rok?
a) 10 a více
  
 36
b) kolem pěti
  
 13
c) jednu
  
 14
d) žádnou
  
 20

Návštěvnost stránek

1022471