Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura > Události, akce > 1. - 9. ročník

1. - 9. ročník

 

 Projektový den

 

V letošním školním roce se opět v měsíci dubnu konal celoškolní projektový den s tématem Voda. Žáci pod vedením učitelů zpracovali výstupy na různé oblasti spojené s životním prostředím. Objevila se taková témata jako: Cesta kapky vody, Čáslavské rybníky, Moje vodní stopa apod. Žáci se vydali do terénu, navštívili čističku vody, u rybníka odebrali vzorky vody a mikroskopovali je. Někteří žáci šli do plaveckého bazénu. Témata se dotýkala různých vyučovacích předmětů. Hlavně přírodovědy, prvouky a přírodopisu, ale i angličtiny, děti si rozšířily slovní zásobu spojenou s tímto tématem. Výstupem z projektů byly výkresy, plakáty, leporela, grafy různých závislostí a další zajímavé objekty.

 

 

Mistrovství školy ve šplhu 2018

 V dubnu se konalo mistrovství školy ve šplhu. Ve 2. a 3. ročníku obsadili 1.místo Phan Minh Nhat a Elena Pelešková. Ve  4 .a 5. ročníku Vojtěch Paták a Kristýna Vaňková. V 6. a 7. ročníku Michal Votýpka a Iva Babáková. V 8. a 9. ročníku Adam Trnka a Kristýna Kadeřábková.

 

 

 Výtvarná soutěž

soutěž.jpgŽáci naší školy bojovali o ceny v prvním ročníku výtvarné, keramické a fotografické soutěže Středočeského kraje na téma „Náš kraj 2017“. Eliška Loudová z 8C se umístila v druhé věkové kategorii na prvním místě s obrazem „Čáslav podle Gogha.“ Aneta Semrádová a Kryštof Zavadil z 5B si odnesli druhé místo za společný obrázek s názvem „Poštovní známka Čáslav.“ Všichni výherci postupují do okresního kola. Vyhlašovatelem prvního ročníku je Středočeský kraj a organizátorem oblastního kola byl Dům dětí a mládeže Čáslav. Soutěž je určena pro žáky základních a středních škol, střediska volného času a dětské domovy Středočeského kraje. Na fotu výherci s místostarostou města.

 

Den otevřených dveří

mikulášská škola.jpgJako tradičně i v tomto školním roce chodil po škole Mikuláš s čerty a anděly a uskutečnil se Den otevřených dveří. Během dopoledne měli rodiče možnost navštívit výuku na prvním stupni ZŠ. Na dni zazpívali žáci školy pod vedením paní učitelky Švenkové a na flétny zahrály děti z kroužku flétny paní učitelky Stočkové. Potom už se návštěvníci školy věnovali soutěžím v tělocvičně, které pro ně připravili Peeři. Paní učitelky připravily pro děti i různé dílničky a práci s interaktivní tabulí. 

 

 

 

Okresní kolo přespolního běhu

V okresním kole přespolního běhu v Kutné Hoře 2. 10. se na předních místech umístili tito žáci. Na prvním místě družstvo mladších dívek (Dočekalová, Stehnová, Vaňková, Reslová, Babáková, Fojtíková), družstvo starších dívek (Kadeřábková, Nováková, Dlouhá, Kulhavá, Trnková, Mládková), přípravka chlapci (Holý, Resl, Paták, Malina M., Koryčánek, Brebis). Na druhém místě přípravka dívky (Vaňková, Miláčková, Pelešková, Bělohlávková, Kopecká, Levinská), družstvo mladších chlapců (Malina F., Hrubý, Hamsa, Kubín, Hruban, Beneš). Gratulujeme.

 

 

Okresní olympiáda

V okresní olympiádě v atletice v Kutné Hoře 20. a 21. září první místa obsadili: Lucie Trnková -  běh na 800 m, Tereza Stehnová -  běh na 300 m, Ondřej Pospíšil – běh na 60 m překážek, Kristýna Vaňková – běh na 150 m, Roman Stehno – běh na 300 m. Další naši žáci se umístili na 2. a 3. místech. Gratulujeme.

 

 

Vystoupení dramatického kroužku

 

dram kroužek.jpgV letošním školním roce pracoval ve škole dramatický kroužek pod vedením paní učitelky Mgr. Jany Javůrkové. Žáci v závěru školního roku sehráli představení pro děti z prvního stupně, které mělo velký ohlas.  

 

 

 

 

Sazka - předávání cen

sazka předávání cen.jpgV průběhu školního roku pokračovalo ve všech třídách plnění disciplín Sazka Olympijského víceboje. Naše škola se stala jednou z 50 vybraných škol v republice a získala prémii 20 000 Kč na sportovní potřeby. Slavnostního předání v ČNB v Praze se zúčastnil ředitel školy Mgr. Jaroslav Vostrovský a učitel tělesné výchovy Milan Valtr se dvěma vybranými žáky. Výhru předávali čeští olympionici M. Doktor, Š. Kašpárková a M. Topinková Knapková. 

 

 

 

Oceňování žáků Radou rodičů a úspěch v Recyklingu

oceňování žáků.jpgTradičně byli žáci naší školy za úspěchy v olympiádách a soutěžích oceněni odměnami od Rady rodičů. Dárky jim předal ředitel školy Mgr. Jaroslav Vostrovský. Vítěznou příčku obsadili žáci naší školy v regionální soutěži firmy Recycling, které se zúčastnilo v letošním školním roce 18 základních škol. Naše škola nasbírala více než 47 tun papíru a kovů. V mezitřídní soutěži zvítězila třída II.B (7 364 kg), druhá byla IV.B (6 383 kg) a třetí I.A (4 832 kg). V jednotlivcích byli nejlepší Alexander Volf ( 4 810 kg), Dorota Kutilová (4 110 kg) a Kateřina Rusnáková (3 582 kg). Kovů odevzdala nejvíc Kristýna Rusnáková (2 420 kg). Vítězné třídy i jednotlivci byli odměněni od firmy Recycling.

 

 

Dětský den

dětský den.jpgTaké v letošním školním roce žáci druhého stupně - peer aktivisté - připravili pro naše prvňáčky, druháky a děti ze školek soutěže a hry. Letos jsme pozvali i děti z Diakonie. Počasí nám přálo a tak si děti mohly venku pěkně zařádit. 

 

 

 

 

 

 

Sportovní úspěchy 2017

zlaté tečky.jpgV letošním školním roce byla opravdová žeň sportovních úspěchů , jak se můžete přesvědčit níže. Poslední velký sportovní úspěch měli mladší chlapci ze ZŠ Čáslav, Masarykova ul. na okresním finále malé kopané 7. června v Kutné Hoře. Pohár vítěze nad hlavu zvedli: Lukáš Březina, Marek Gonda, Lukáš Kubín, Jakub Stiburek, Jan Miřacký, Adam Chmelař, Filip Varga a David Hybler.

 

 

 

McDonald 2017 Neratovice.jpgMC Donald 2017 Čáslav Vodranty.jpgzlaté tečky.jpg

 

 

 

 

 

Objev svůj rytmus

objev svj rytmus.jpgDne 6. 6. 2017 se uskutečnil v tělocvičně školy v rámci prevence patologických jevů hudebně vzdělávací pořad pro žáky 1. i 2. stupně s názvem „Objev svůj rytmus“. Žákům byla zajímavou formou přiblížena problematika správného životního stylu jako prevence předcházení nevhodného chování a návyků. Dětem se program líbil.

 

 

 

 

 

Projektový den

DSCN3203.jpgV letošním školním roce se opět v měsíci dubnu konal celoškolní projektový den s názvem Zdravý životní styl. Žáci pod vedením učitelů zpracovali výstupy na různá témata spojená se zdravou výživou, s péčí o tělo a  o naše zdraví. Někteří žáci vyjeli do plaveckého bazénu nebo na čáslavskou cyklostezku. Témata se dotýkala různých vyučovacích předmětů. Například angličtiny, děti si rozšířily slovní zásobu spojenou s tímto tématem. Nebo češtiny - někteří žáci navštívili městskou knihovnu, aby besedovali nad knihami a jejich významem pro odpočinek. Výstupem z projektů byly výkresy, plakáty, leporela, grafy různých závislostí a další zajímavé objekty.

 

 

DSC_0515.jpgDSC_0528.jpgDSCN3230.jpgP1050053.jpg

 

 

Obora Žleby

obor žkeby.jpg15. března 2017 se uskutečnila v tělocvičně školy přednáška pod názvem Smysly zvířat. Pracovníci Obory Žleby zábavnou formou seznámili žáky školy se zvláštními vrozenými schopnostmi živočichů a s tím, jak jich dokáží využít ve svůj prospěch. Jednotlivé smysly a dovednosti savců, dravců, sov, plazů a brouků demonstrovali pracovníci Obory na ochočených zvířatech. Akce se setkala u žáků se zájmem a skvělé bylo, že si žáci  mohli také prohloubit a doplnit svoje poznatky ze života a z hodin přírodovědných předmětů.  

 

 

 

 

Soutěž ve šplhu

 šplh.jpgJako každoročně i v letošním školním roce se konalo mistrovství školy ve šplhu. Zúčastnili se ho žáci se zájem o tuto disciplínu. Přišla také řada diváku, jejich spolužáci a někteří rodiče. Vítězům předal diplomy ředitel školy. Na fotu jsou vítězové s nejlepším časem Viola Dlouhá a Filip Žaloudek.

 

 

 

 

Sportovní úspěchy v 1. pololetí 2016/2017 

Okresní atletická olympiáda (21. 9. 2016 v Kutné Hoře): Zlaté medaile: 12. Okresní kolo přespolního běhu ( 27. 9. 2016 v Kutné Hoře) 1. místo – přípravka dívky,1.místo – přípravka chlapci, 2. místo – dívky mladší. Pohár ZŠ ve florbale – žáci 4. a 5. tříd 2. místo. O pohár hejtmana – florbal 2. místo – žáci 4. a 5. tříd. O pohár SPŠ Čáslav – florbal 2. místo – starší žáci. Okresní turnaj ve florbalu – starší žáci (6. 12. 2016 v Kutné Hoře) 2. místo.

 

 

 

 

 

 

Přednáška o zdravé výživě  

zdravá strava.JPGNaši školu navštívila se svojí přednáškou o zdravé výživě RNDr. Mária Adamčíková. Žákům vysvětlila, že výživa představuje nedílnou a naprosto neodmyslitelnou součást života každého z nás. Poskytuje nám živiny, stavební kameny našich těl, jakož i požitek a potěšení. Víme teď, že cílem toho, proč jíme je hlavně přijímání potřebných živin a energie, abychom vůbec mohli dále žít.

 

 

 

 

Recyklohraní

baterky.jpgŽáci museli shromáždit dostatečné množství vybitých baterií, s jejichž pomocí tvořili obrys ČR.   Z průzkumů vyplývá, že se děti příliš neorientují v tom, kam vyhazovat baterie. Proto druhá část úkolu byla zaměřena u menších na tajnou misi, u větších na práci s databázi sběrných míst. Menší děti se v rámci výuky vydaly k nejbližšímu sběrnému místu na baterie a vyzvídaly podrobnější informace: kdo se o box stará, jak často se vynáší, v jakém stavu byl box. Žáci pak pracovali s databází sběrných míst na internetu. Měli určité indicie, podle kterých museli vyhledat dané sběrné místo a výsledek pak zaznamenat do tajenky, která byla zářijový Evropský den recyklace baterií.

 

 

Mikuláš ve škole

 mik 1.jpgJako každý rok, tak i letos vyrazili Mikuláš, čert a anděl potěšit žáky naší školy. Při obchůzce prvních až devátých ročníků si vyslechli básničky i písničky, ve vyšších ročnících to spíš bylo o legračních hláškách. Tato akce patří k tradicím na naší škole a je vždy zajímavým zpestřením tohoto dne před vlastním Mikulášem, který je večer v rodinách. 

 

 

 

mik 2.jpgmik 3.jpgmik 4.jpgmik 5a.jpg

 

 

Mikulášská škola a Den otevřených dveří

 
mikuláš.JPGNa začátku prosince proběhla celoškolní akce Den otevřených dveří, Mikulášská škola, tvořivé dílničky a výstavka školních prací. Rodiče a přátelé školy měli možnost navštívit výuku ve třídách, prohlédnout si školu a práce, které vznikaly ve škole v průběhu let. S velkým úspěchem se setkala kronika školy, která obsahuje zápisy a fotodokumentaci od roku 1962/1963. V odpoledních hodinách se děti setkaly při soutěžích s Mikulášem a s čerty. Akce se vydařila.

 

mik šk 2.jpgmik šk 3.jpgmik šk 4.jpgmik šk 5.jpg

 

Přespolní běh

 

V Kutné Hoře se 27. září 2016 uskutečnilo okresní kolo přespolního běhu. Škola dosáhla velmi dobrých výsledků. 1. místo – přípravka dívky (Agáta Nováková, Tereza Stehnová, Adéla Kopecká, Natálie Levinská, Kristýna Bělohlávková, Andrea Dočekalová). 1. místo – přípravka chlapci (Petr Hrubý, František Malina, Vojtěch Hamsa, David Beneš, Filip Zelený, Vojtěch Paták). 2. místo – dívky mladší ( Viola Dlouhá, Kristýna Kadeřábková, Eliška Nováková, Lucie Trnková, Klára Kulhavá, Eliška Hospodková). Gratulujeme.