Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Pro rodiče > Pro rodiče prvňáčků

Pro rodiče prvňáčků

Dole na této stránce je info k aktuálnímu zápisu do prvních tříd

Vážení rodiče,

pokud chcete, můžete navštívit naši školu. Budeme rádi, když předem zavoláte, a my si budeme moci vyhradit čas, abychom Vás po škole provedli a zodpověděli Vaše případné dotazy.   

Chci mít radostný vstup do první třídy (orientační text pro rodiče)

Co děláme proto, aby si děti postupně zvykaly na školu

Školák - nová životní role

 Odpovedi na nejcastejsi dotazy rodicu prvnacku (1).doc 

Desatero pro rodiče-1.pdf  (zdroj https://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/desatero-pro-rodice-deti-predskolniho-veku)

Zápis do prvních tříd budeme připravovat během měsíce února a na začátku března. Zákonným zástupcům předškoláků z našeho spádového obvodu doručíme v tomto období informace k zápisu. Informace budou rámcové, protože nevíme, jak bude zápis probíhat vzhledem k vývoji epidemiologické situace. Informaci doručíme také zákonným zástupcům, jejichž dítě mělo loni odklad a zákonným zástupcům z mimospádové oblasti, kteří projevili zájem o vzdělávání jejich předškoláka v naší škole. 

INFORMACE k zápisu pro školní rok 2024/2025 

Obecné info

V den zápisu, který stanovil zřizovatel po dohodě se školami (je také uvedený v dokumentu "Zápis" pod tímto textem) si přineste s sebou rodný list dítěte, váš občanský průkaz, vyplněné údaje o sobě a dítěti v takzvaném listu s nadpisem Zápisový list. Údaje v listu Zápisový list můžete také vyplnit přímo ve škole, dokument bude k dispozici ve třídách, kde se zapisují žáci.

Pokud jste z jiného spádu a nedostali jste od nás pozvánku k zápisu , informaci o školní družině, školních pomůckách a tak zvaný "Zápisový list" (rozesíláme cca měsíc před zápisem rodičům dětí ze spádu), vše obdržíte u nás ve škole u zápisu. Zde na stránkách zveřejňujeme vzory těchto dokumentů.

Pokud jste z jiného spádu a vybrali jste pro vaše dítě naši školu, doporučujeme nás kontaktovat osobně nebo telefonicky, my vám materiály doručíme, podáme informace ke škole i k zápisu a poznamenáme si vaše dítě do našeho pracovního seznamu předškoláčků, které očekáváme k zápisu. Pokud jste tak neučinili, nevadí a klidně přijďte ve dny zápisu k zápisu do naší školy, těšíme se na vás. 

Pokud nemůžete z nějakého důvodu přihlásit dítě k zápisu k povinné školní docházce (nemoc a tak podobně) ve zřizovatelem škol stanoveném termínu k zápisu a chcete dát dítě do naší školy, dejte naší škole toto na vědomí, protože škola po termínu k přihlášení k povinné školní docházce, zjišťuje, kteří rodiče ze spádové oblasti k zápisu dítě nepřihlásili a tuto skutečnost dále řeší ve spolupráci se zřizovatelem školy. Rodičům ukládá zákon 561/2004 Sb. § 36 odst. 4 Zákonný zástupce je povinen přihlásit dítě k zápisu k povinné školní docházce, a to v době od 1. dubna do 30. dubna kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku. 

Pokud byste měli dotazy k zápisu, volejte do naší školy, rádi vám odpovíme a poradíme. Častým dotazem je, kolik budeme otevírat tříd, otevíráme dvě nebo tři třídy, a to podle počtu přihlášených dětí tak, aby třída nebyla přeplněná a dobře se tam učilo dětem i učiteli. 

informace k zápisu 

Zápis   INFO

Informace k zápisu z městského úřadu INFO

takzvaný "Zápisový list" ke stažení na odkazu  základní údaje k vyplnění.xlsx   (jsou v záložce dole dvě strany)

Desatero pro rodiče

Na stránkách městského úřadu najdete vyhlášku o spádových oblastech škol.