Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura > Události, akce > Školní družina

Školní družina

 

 

Výlet do Žlebů

 

výlet žleby šd.jpgV pondělí 19. června se první oddělení školní družiny vydalo na družinový výlet. Motoráček odstartoval jeho zábavné počínání při cestě do Žlebů, kde účastníci navštívili oboru a nádvoří zámku. V oboře viděli krásné bílé jeleny, kteří jsou v dnešních dobách opravdu vzácní. Nad hlavami jim také proletěla spousta zajímavých dravců, jako například sup Danny, havran Luky a i překrásná sova pálená.  Obora jim umožnila nahlédnout nejen do života dravců, ale i srnců, daňků, muflonů nebo lišek. „Celý výlet se opravdu vydařil, jen sluníčko bychom chtěli poprosit, ať nám na příštím výletě tolik nehřeje,“ poznamenala vychovatelka Kristýna Zelená.

 

Druhé přespávání ve školní družině 

IMG_20170609_182445.jpg9.června  se uskutečnil druhý termín přespávání ve školní družině opět pod vedením slečny vychovatelky Zelené. Druhé nocování neslo téma: Tajuplný svět zvířat. Naše družina se přeměnila v říši zvířat. Všude kam naše oči pohlédly, byla zvířata, od tygrů, přes psy, gorily, žáby, prasata až po chameleony. Účastníci si zkusili, jak těžkou práci mají ošetřovatelé v ZOO, zkusili rozdělit zvířata do oblastí, kam patří: farma, ZOO, džungle, domácí zvířata. Celý večer ukončila oblíbená hra na zvířecí dialogy. Následovala diskotéka a pořádné tancování! Do spacáků všichni ulehli v ranních hodinách. Děti strávily skvělou noc!   Rodičům děkujeme za výborné pochoutky. 

 

První přespávání ve školní družině

 

ŠD přespávání.jpgV květnu se uskutečnila dětmi vysněná akce. Vytoužené spaní ve školní družině pod vedením slečny vychovatelky Zelené. První nocování v družině neslo pravěké téma Nahlédnutí do světa oživlých zkamenělin. Prostory školní družiny byly opravdu jako v pravěké jeskyni! Účastníci si zkusili, jakou práci mají archeologové, zjistili, jací dinosauři existovali a proč vymřeli, zkusili si zapálit pravěký oheň jako správní pravěcí lidé a spoustu dalších aktivit. V pozdních hodinách prostorami školní družiny zazněly různorodé melodie písní, zkrátka ta správná diskotéka. Do spacáků ulehli v neuvěřitelnou hodinu, o půl jedné ráno. Prostě úžasný zážitek.

 

Kolíčky pro maminky a rybky

 

rybky v šd.jpgDěti ve školní družině se věnují vytváření. Tvoří téměř pokaždé, kdy mají volnou chvilku. 30. května chtěly udělat radost maminkám a vytvořily krásné ozdobné kolíčky, aby se maminkám lépe věšelo prádlo. Na kolíčkách se objevovaly opravdu různorodé obrázky- tolik oblíbené Angry Birds, Mario, auta, koníci, zmrzlinky a další krásné nápady, které svědčí o tom, že dětské fantazii se meze nekladou. Také děti vytvořily krásné rybičky. Rybky byly různorodé, některé plavaly v hejnech, některé byly natolik výjimečné, že byly osamocené. Pod dětskýma rukama vznikly opravdu povedené výtvory. 

 

 

Rozloučení se školním rokem

karneval šd.jpgUteklo to jako voda a je tu opět konec školního roku. Pro děti určitě příležitost k oslavě. Žáci druhého oddělení s paní vychovatelkou Alenou Horkou uspořádali party v maskách. Tentokrát byly masky zaměřené na různá řemesla. Na tanečním parketu se proháněly kuchaři, lékařky, servírka, letuška a jiné zajímavé masky. Kromě tance děti také soutěžily a hrály různé zábavné hry. Všichni si to náležitě užili a teď už se těší na prázdniny.

 

 

Den dětí

den dětí šd.jpgVe čtvrtek 1. června děti ve školní družině společně oslavily Mezinárodní den dětí. Oslava započala nezvyklým obědem ve školní jídelně, následovala návštěva dětského hřiště, na kterém se konala řada soutěží. Objevily se zde například: vyjmenování dnů v týdnů, nejvyšší skok na trampolíně, počítání z dřevíček, vytáhnutí otázky z tajuplné sklenice, pět dřepů, píseň, hod do bubáka, běh na 50 m a spousta dalších. Každý zúčastněný získal sladké odměny, magnetky a medaili ku vzpomínce na tento den s mottem: „Užívej každého dne, kdy jsi dítětem“, program pro žáky připravila paní vychovatelka Kristýna Zelená. Celý den se opravdu podařil a děti odcházely s úsměvem na tváři.

 

 

Děti a zmrzlina

zmrzlina v šd.jpgV teplých dnech si děti rády osvěží své jazýčky dobrou zmrzlinou. Může se ale stát, že i v červnu je potká ošklivé počasí, kdy zmrzka není nejlepším nápadem. Proto si vytvořily svou vlastní cukrárnu „U Prvňáků“. Povídaly si o tom, jaké zmrzliny jsou jejich nejoblíbenější, jaké by byly úplně nejlepší- jako například:kokosová, svíčková, žirafová a další ojedinělé typy. Nezapomněly však ani na nanuky. Posuďte sami, která cukrárna je lepší, zda ta opravdová, a nebo ta jejich. 

 

 Na hřišti

 

návštěva hřiště.jpgHřiště je dětmi velmi oblíbené, a proto v příjemných jarních teplotách rády hrají různé hry právě venku na dětském hřišti. Užívají si prolézaček a kolotočů, které jim hřiště nabízí. Důležité je klást důraz na bezpečnost, aby si děti pořádně tato odpoledne užily. 

 

 

 

Halloween ve školní družině

šd ha.jpgMěsíc říjen děti z 1. oddělení ŠD strávily v duchu Halloweenu.  Poslední den před podzimními prázdninami byla uspořádána halloweenská  besídka.  Děti pod vedením paní vychovatelky Kristýny Zelené si připravily krátký program a připravily nádhernou výzdobu učebny. Názvy pamlsků se nesly v duchu halloweenu, jako například extrémně pukavý popcorn, krvavý punč s upadlou rukou Pana Zombíka, či třeba jablíčka napadená „červy“. Děti se ničeho nezalekly a tuto besídku si spolu se svými rodiči užily . 

 

šd ha.jpgšd hal.jpgšd halll.jpgšd hallo.jpg

 

Ukázka výcviku psů 

psi.jpgPondělí 11. 10. 2016 bylo trochu jiné, než ostatní. Na dětském hřišti na děti čekal pan Krupička se svým krásným psem. Předvedl jim ukázku základní poslušnosti pejsků. Humornou formou seznámil děti s povely a ukázal jim jak s pejsky zacházet. Děti mohly přinést nějaké pamlsky a také, kdo se nebál ,mohl sám pejskovi něco dobrého dát. Všichni byli odvážní a tak se měl Any  dobře. Dostal samé dobré věci.  Bylo to moc příjemné odpoledne.  

 

 

 

Karneval ve školní družině 

 

Ve středu 24. 2. 2016 se v naší družině opět konal karneval masek. Jako každý rok, i letos se na něj děti velice těšily a pečlivě se na něj připravovaly. Odpoledne plné tance a soutěží rychle ubíhalo a než děti stihly sníst všechno občerstvení, byl konec. Příjemně unavené pak odcházely s rodiči domů. 

šd kar 0.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pyžamová párty ve školní družině

V pondělí 22. 6. 2015 se v naší školní družině konala nová akce Pyžamová párty. Děti se převlékly do pyžámek a soutěžily o zajímavé ceny. Nechyběl tanec a písničky z pohádek. Dětem se akce líbila.